0%

Бетховен. Симфонія №5

03
лютого 2024
, 19:00

Напевно кожен хоч раз чув найвідоміший твір Людвіга ван Бетховена  «Симфонію №5». Але не всі знають деякі цікаві факти, що:

  • Композитор працював над твором практично 3 роки;
  • Під час створення симфонії Бетховен часто міркував про те, чи може людина змінити власне життя, зробивши його непідвладним для фатальних сил? Сам геній і відповідав на запитання: «Людина безмежно сильна і вольова натура, так чому б, вона не змогла схопити долю за глотку?».
  • Тональний план твору від похмурого до-мінору в першій частині до світлого і чистого до-мажору в фіналі є концептуальним відображенням ідейних уявлень Бетховена: «від темряви до світла або «через перешкоди до Перемоги».

Цей шедевр є співзвучним для українців зараз, бо Україна впевненими кроками важким шляхом, але рухається до Перемоги. Запрошуємо послухати Симфонію №5, яка прозвучить у Львівському органному залі 04 лютого 2024 року у виконанні Академічного симфонічного оркестру під дириґуванням дириґента з Японії Такуя Шигешити. Квитки вже доступні за посиланням: https://lviv.kontramarka.ua/uk/simfonicnij-koncert-takua-sigesita-88539.html