0%

Ансамбль пісні і танцю «Радани»

Ансамбль пісні і танцю «Радани» − яскравий, молодий та перспективний колектив, який з 2015 року наполегливо працює над вивченням, відтворенням та розвитком українських традицій, української пісенної та хореографічної спадщини.

До складу ансамблю увійшли вокальна, хореографічна та інструментальна групи. Всі артисти мають вищу професійну освіту. Об’єднав талановитих артистів художній керівник ансамблю – Ілля Ханенко.

Репертуар ансамблю «Радани» вражає різноманітністю: на сьогодні він налічує вже понад 100 творів. Артисти постійно пропагують українську пісню. У творчій скарбниці колективу − сучасні, народні, обрядові, інструментальні і навіть авторські твори, але ж переважають українські народні.

На сьогодні колективом створено 9 сольних програм, артисти постійно беруть участь у обласних і міських заходах, фестивалях, Всеукраїнських проектах, гастролюють. Лише за два роки творчої роботи ансамбль гастролював до Києва, Харківщиною, Львівщиною, продовжує гастролювати селами та містами Луганщини. Світлове оформлення, яскравий національний одяг, знані українські традиції, неповторна хореографія, щире українське слово, професійний спів і музичний супровід робить програми ансамблю по-справжньому незабутніми.

В 2016 році у Києві, в рамках Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», ініційованого Міністерством культури України, артисти ансамблю пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії взяли участь в культурно-мистецькій акції «Нескорена Луганщина», представивши свою програму в Національному музеї літератури України.

У травні 2016 року, за підтримки Голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, ансамбль подарував 4 весняних концерти, які успішно пройшли у стінах будинків культури Харківської області. Завдяки проекту «Змінимо країну разом», що ініційований очільником області, та завдяки співпраці Луганської та Львівської областей, ансамбль пісні і танцю «Радани» вже два роки гастролює містами Львівської області.

Ансамбль пісні і танцю «Радани» та окремі його артисти відзначені багатьма подяками, грамотами, дипломами та іншими нагородами. Вони постійно беруть участь в обласних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах, виборюють перші премії.

З 2016 року вокалісти ансамблю беруть участь у Фестивалі нової української пісні за участі виконавців з усієї України. Де дипломом лауреата першого ступеня нагородили артистку-вокалістку Олену Семикобилу, дипломом лауреата другого ступеня артистку-вокалістку Карину Попову, дипломом лауреата третього ступеня артиста-вокаліста Олега Борщова. В подарунок від заслуженого діяча мистецтв України Анжели Ярмолюк Олена Семикобила отримала авторську пісню, а Народний артист України Фемій Мустафаєв подарував Олегу Борщову виключне право на виконання власної пісні на вибір. А вже у 2017 року вокалісти ансамблю знов отримали нагороди у категорії «Професійні виконавці».

11 лютого 2016 року у місті Харків інструментальний склад ансамблю взяв участь у Третьому відкритому Європейському фестивалі-конкурсі інструментального та вокального мистецтва «The spirit art», де у номінації «Інструментальна творчість» артисти продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та стали Лауреатами першої премії.

За вагомий особистий внесок у популяризацію української культури, високий професіоналізм колективи та його окремі артисти неодноразово були нагороджені Подяками Луганської обласної державної адміністрації – Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, відзнаками Львівської обласної ради, Міністерства культури України та інше.

Лише два роки плідної роботи ансамбль пісні і танцю «Радани» досяг багатьох результатів: збільшив у два рази обсяг своїх концертів, значно розширив слухацьку аудиторію, руйнував кордони між Східною та Західною Україною, зробивши значний внесок у розвиток української культури.

І на цьому ансамбль не зупиняється й сьогодні. Колектив філармонії продовжує створювати нові чудові програми, сповнені любові до своєї Батьківщини, щоб і надалі дарувати радість, незабутні емоції і враження глядачеві.