0%

Солістка Луганської обласної філармонії

Олена Босенко /сопрано/ − солістка Луганської обласної філармонії, яка володіє великими можливостями вокального співу, а її репертуар в основному складається з камерних творів, арій з опер, старовинних романсів і українських народних пісень. 

Солістка Луганської обласної філармонії Олена Босенко народилася в місті Луганську, здобула освіту в Інституті Культури та мистецтв Луганського національного педагогічного університета ім. Т.Шевченка за спеціальністю «Музичне мистецтво» (кваліфікація «оперний співак, концерно-камерний співак»), отримала кваліфікацію магістра мистецтвознавства, викладача. Пізніше в цьому ж закладі вона викладала вокал та працювала в музичному лекторії Луганської обласної філармонії міста Луганськ, а також гастролювала Україною, була в Австрії, Японії. Олена Босенко пройшла стажування «Майстер-клас» в Австрії у професора Франца Лукасівського і професора Віденської Академії музики Єви Благової.

В 2014 році, після вимушеного переміщення філармонії до міста Сєвєродонецьк, Олена Босенко, підтримуючи позицію української влади та на запрошення новопризначеного директора філармонії Ігоря Шаповалова, переміщується на підконтрольну Українській владі територію, щоб продовжити вражати слухача своїм неповторним талантом.

З цього часу солістка постійно бере активну участь у міських, обласних заходах та святкуваннях, у програмах Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, гастролює Україною та Австрією.

 

Солістка Олена Босенко - Лауреатка багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів:

2000 рік: Олена Босенко − Лауреат I премії міжнародного конкурсу «Свято-муз 2000» м. Луганськ;

2004 рік: Олена Босенко – Лауреат I премії і Гран-прі міжнародного фестивалю ім. Ф. Шаляпіна (м. Ялта);

2006 рік: Олена Босенко − Лауреат II премії міжнародного фестивалю імені Івана Алчевського;

2016 рік: Олена Босенко бере участь у відкритому Всеукраїнському фестивалі духовної музики «БЛАГОFEST», що проводився на конкурсній основі у м. Запоріжжя.

В 2015 році за багатолітню плідну працю та з нагоди 70-річного ювілею із дня утворення Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії Олену Босенко нагороджують Почесною грамотою Луганської обласної державної адміністрації.