0%
  • Головна
  • Звіти

Артисти Луганської обласної філармонії підтримують українців і дають концерт навіть у темряві

14
грудня 2022
, 19:00
14 грудня відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру, з програмою творів, написаних відомими композиторами у ХІХ столітті. Але, незважаючи на те, що пройшло більше, ніж 200 років з моменту написання, класичні композиції не втратили популярності, а навпаки, набули нового значення, іншого сенсу.
 
Для львівської публіки в цей вечір артисти Луганської обласної філармонії зіграли твір угорсько-німецького композитора. Безумовно, без Ференца Ліста неможливо уявити культурне життя Європи ХІХ століття, але й в сучасній дійсності, його шедеври актуальні і цікаві.
За свій творчий шлях Ференц Ліст створив 13 симфонічних поем, серед яких значне місце посідає поема «Від колиски до могили». Музика, яка прозвучала у творі, відображає емоційний стан більшості українців наразі. Симфонічна поема «Від колиски до могили» водночас містить сумні й світлі фрагменти, це дуже символічно, бо наша країна, знаходячись у воєнному стані, переживає сумний час, але між тим та віра українців в свободу і краще майбутнє випромінює світло і добро. Прониклива і неординарна поема знайшла відгук у серцях присутніх.
Під керівництвом дириґента Івана Остаповича артисти представили публіці один з шедеврів геніального німецького композитора Ріхарда Ваґнера, інструментальна музика якого зачаровує та вражає. Артисти Академічного симфонічного оркестру презентували цікаву та оригінальну композицію увертюру до опери «Нюрнберзькі мейстерзінгери». 
 
Ще один масштабний шедевр, який прозвучав у Львівському органному залі – Симфонія №1 Антона Брукнера. Твір був написаний у 1868 році, але представив його пізніше, бо впродовж двох років композитор вдосконалював своє творіння. Виконана талановитими музикантами Симфонія №1 має складну гармонійну мову, вона відрізняється драматичними інтонаціями, сповнена виразності та урочистості. 1 частину твору публіка слухала, затамувавши подих. Також публіка була у захваті від виконаних п’єс Брукнера.
Навіть за відсутності світла Луганська обласна філармонія не перестає підтримувати українців та підіймати настрій. В темряві, але задоволені  - слухачі дякували бурхливими оплесками музикантам за неймовірну гру. Красива музика дарує гарний настрій, надихає та окриляє. Концерт подарував кожному слухачеві позитивні та світлі емоції, трішечки радості та любові.