0%
  • Головна
  • Звіти

Артисти подарували натхненний концерт та незабутні враження!

28
квітня 2023
, 19:00

Вчора, 28 квітня, відбулася велика премʼєра Вербицький. «Підгіряни». Історичний концерт. Музика автора Національного Гімну України ожила на сцені через сотню років!

Публіка мала можливість зануритися в магію театру та чарівні композиції Михайла Вербицького. У виконанні Академічного симфонічного оркестру та хору «Гомін» під дириґуванням Івана Остаповича звучала неймовірна музика, сповнена пристрасного кохання та радості. Солісти Львівської національної опери Аліна Діденко, Лілія Нікітчук, Іван Лихач, Олексій Кувітанов, Олександра Куніцина, Анастасія Кулініч та Матвій Мельник блискуче виконали вокальні партії твору. Їх голоси фантастично звучали, заворожували публіку. Мелодрама «Підігряни» понад 100 років тому була дуже популярною. А  радісна музика, яка була створена до цієї театральної постановки, віднайдена з архівів, і в новій обробці була представлена слухачам в цей вечір. Всі присутні були приємно вражені почутим. Багато глядачів навіть не здогадувалися, що українська симфонічна музика може бути настільки красивою. Слухачі завдяки прослуховуванню чарівних мелодій проживали різні почуття, позбавлялися від негативу, заспокоювалися та заряджалися позитивною енергією.

Друге життя цьому твору сьогодні дало оркестрування Володимира Богатирьова, яке було створене спеціально на замовлення Львівського органного залу.

Коли мова йде про історичний концерт – це не лише згадка про рідкісні твори, які звучать у Львові. Цей концерт насамперед історичний, бо вперше за 150 років публіка почула музику з легендарної співогри «Підгіряни».

Концерт був проведений у рамках проєкту Ukrainian Live, автором якого є Тарас Демко. Варто сказати, що Ukrainian Live реалізується за підтримки Українського культурного фонду і це вже друга подія циклу симфонічних концертів, на яких протягом цього року буде виконуватись рідкісна музика з полиць львівських архівів. Бережемо культурну спадщину України разом!