0%

Барокова музика для публіки міста Рівне

11
серпня 2022
, 18:00

У серпні 2022 року у Рівненській обласній філармонії проходить Міжнародний фестиваль органної музики «Musica viva organum». Луганська обласна філармонія долучилася до прекрасної творчої зустрічі та подарувала концерт барокової музики «Тромбон і орган» разом з артистами Львівського академічного будинку органної та камерної музики.

Жива музика органу звучала 11 серпня 2022 року у Рівному у виконанні Світлани Позднишевої у супроводі музикантів Луганської обласної філармонії – заслуженого артиста України Ігоря Шаповалова, тромбоністів Олександра Хохлова та музиканта Львівського академічного будинку органної та камерної музики Любомира Ліщука.

П’ятий Міжнародний фестиваль MUSICA VIVA ORGANUM – мистецька подія сакрального значення. Це – знайомство із творцями та виконавцями органної музики різних епох, країн та континентів. Концерт у Рівненській обласній філармонії в рамках фестивалю став неповторним святом духовності та культурного порозуміння між людьми – святом короля музичних інструментів ОРГАНА.

Цей концерт унікальний, тому що всі присутні мали змогу не лише почути чудову барокову музику – від Йоганна Баха та Ференца Ліста, до Джованні Цезаре та Густава Холста, – а й познайомитися з тромбоном – могутність та багатство тембру якого цілком відповідає царському сусіду – органу. Публіка почула багатобарвну палітру звуків короля музичних інструментів. А також насолодилася блискучим та урочистим звуком групи тромбонів.

Демонструючи свою міць та неперевершений творчий потенціал, артисти справили величезне враження. Талановиті музиканти продемонстрували свою виконавську майстерність, представили класичні барокові композиції з творчої спадщини зарубіжних композиторів. Програма концерту виявилася гранично емоційною, насиченою та неймовірною, не залишивши байдужим нікого. Музикантам вдалося «зачепити» кожного в залі, занурити у роздуми.

Зустріч з мистецтвом вийшла дуже теплою та затишною. Концерт «Тромбон і орган» пройшов, блискуче: публіка несамовито вигукувала «Браво» та шалено аплодувала. Популярність органної музики дедалі все зростає, як і кількість прихильників класичної музики та ретро-імпровізацій вистачає.