0%

Бетховен. Симфонія №5

03
лютого 2024
, 19:00

3 лютого у Львівському органному залі лунав один з найвідоміших творів Людвіга ван Бетховена. Публіка з нетерпінням кожного разу чекає зустрічі з артистами, тому квитки на концерт Академічного симфонічного оркестру під керівництвом диригента з Японії Такуя Шігешити були розпродані ще за декілька днів до події.

Симфонія №5 Бетховена і в даний час є актуальною. Кожна людина впізнає твір вже по перших тактах. Жанр симфонії являє собою інструментальну драму, а кожна її частина є певним етапом і виконує значущу драматургічну функцію.

У першій частині глядачі почули зав’язку драми і загострення конфлікту. Друга і третя частини симфонії розвивали його до досягнення гострої стадії. І експресія диригента з Японії яскраво підкреслювала динаміку твору, яка наростала з кожним фрагментом. Тональний план симфонії від похмурого до мінору в першій частині до світлого і чистого до мажору в фіналі є концептуальним відображенням ідейних уявлень Бетховена «від темряви до світла» або «через боротьбу до перемоги». Кожен глядач бачив, наскільки глибоко і емоційно артисти відчували цей твір і передавали публіці зміст Симфонії №5, який композитор прагнув вкласти в нотний матеріал.

Приємним сюрпризом для глядачів стало виконання ще одного твору Теїчі Окано – «Kyouka» (квітка Японії). Диригент Такуя Шігешита вже кілька років поспіль приїжджає до України, щоб зіграти з Академічним симфонічним оркестром. Підтримка таких щирих і відкритих серцем друзів для нас дуже важлива в цей непростий час. Такі зустрічі дарують не тільки гарний настрій, а й надихають на створення нових концертних програм! Тому надовго Луганська обласна філармонія не прощається, ми запрошуємо на наші наступні концерти, слідкуйте за афішою і ласкаво просимо до Львівського органного залу за порцією неймовірних емоцій!