0%
  • Головна
  • Звіти

Духовно-мистецький благодійний концерт на підтримку захисників і захисниць України

11
квітня 2023
, 19:30

11 квітня у Гарнізонному храмі Святих Апостолів Петра і Павла відбувся благодійний концерт на підтримку Збройних Сил України. Луганська обласна філармонія разом з Заслуженою академічною капелою України «Трембіта» долучилися до проєкту і представили програму «Страсті Господні», автором якої є відомий композитор Олександр Козаренко. Виконанням цього твору артисти вшанували пам’ять українського митця, який до останнього брав активну участь у підготуванні заходу, але так і не зміг почути виконання цієї програми, бо вже 21 березня 2023 року його не стало.

Духовний проєкт об’єднав музикантів-християн. В цей вечір слухачі насолоджувалися хоровими та інструментальними композиціями у виконанні представників музичної спільноти Львова. Чудові голоси вокалістів гармонійно поєдналися з красою та духовною величчю Гарнізонного храму Святих Апостолів Петра і Павла.

«Ораторія Олександра Козаренка «Страсті Господа Бога нашого Ісуса Христа» – це особливий, глибоко-сакральний музичний світ», – розповів Духовній величі Львова автор проєкту Михайло Перун. «Ця ораторія написана для виконання у Страсний тиждень – особливий час для усіх християн. У ній – страсний цикл, можна сказати, є цілісним єдиним організмом, у якому кожен із антифонів, а композитор використовує їх 10, має своє духовне начало у Євангелії, драматургічну функцію, виразну поетичну мову, що допомагають духовно пережити страсті, смерть та воскресіння Христа», - повідомив Михайло Перун.

У приємній обстановці у храмі чулися такі переплетення голосів, які уявлялися чимось неймовірним. Концерт організований з благодійною метою пройшов ефективно,  його відвідало багато небайдужих. Під час музичного заходу глядачі мали змогу фінансово підтримати наших захисників та захисниць та допомогти їм. Колектив Луганської обласної філармонії не перестає дивувати глядачів і вже впродовж року активно приймає участь в благодійних заходах, спрямованих на підтримку Збройних Сил України! Цей захід в черговий раз доводить, що музика українських композиторів унікальна, яка мовою нот передає, що українці дуже сміливі, героїчні та незламні!