0%

Історичний концерт: Барвінський. Скорульський

31
серпня 2023
, 15:43

31 серпня Академічний симфонічний оркестр грав під батутою диригента Івана Остаповича. Цей концерт був особливим, тому що познайомив слухачів з двома українськими композиторами, чия творчість була невідома  широкому загалу. Василь Барвінський писав свої твори на засланні, і в часи  правління радянської влади композитора було заарештовано, а рукописи знищені. Але сьогодні завдяки зусиллям адміністрації Львівського органного залу цей твір відтворений та повернувся до слухача, адже є наразі дуже актуальним, бо через музику відчувається жага до життя та боротьба автора.

Талановитий віолончеліст Денис Литвиненко у супроводі симфонічного оркестру фантастично виконав унікальний шедевр Василя Барвінського – Концерт для віолончелі з оркестром, в музиці   якого уважні слухачі могли впізнати неймовірні відчуття та емоції композитора, які переповнювали його під час створення цього визначного історичного твору.

Всю розкіш глибокої музики твору ще одного українського композитора Михайла Скорульського всі присутні змогли відчути завдяки солісту-інструменталісту, учаснику багатьох фестивалів. В цей вечір на сцені з’явився Андрій Макаревич, який виконав фортепіанний концерт з оркестром та здивував публіку неперевершеною грою, даруючи частинку своєї душі публіці. Виступ музиканта-віртуоза був неймовірно емоційним та яскравим, наповнив присутніх позитивом та красою.  Соліст дуже гармонійно працював з артистами оркестру, що дозволило слухачам відчути колоритну енергетику композиції Михайла Скорульського.

За  неймовірні відчуття, витончену музику та позитивний настрій публіка викликала піаніста Андрія Макаревича з-за лаштунків, щоб подякувати за феєричний виступ щирими оплесками та бурними оваціями. В свою чергу артист не відмовив у бажанні львівської публіки послухати фортепіанну гру ще раз та сів за рояль на біс.

Віртуозне вміння артистів найтоншим чином передавати відчуття українських композиторів, які створили чудові твори, дозволило слухачам насолодитися вишуканою живою музикою. Музиканти не лише подарували неймовірно щирі емоції, але й зробили цей вечір особливим.