0%

Історичний симфонічний концерт

17
лютого 2023
, 19:00

17 лютого відбувся унікальний концерт, насичений прем’єрами. Вчора у Львівському органному залі лунали особливі твори, рідкісна музика 18 сторіччя. В рамках проєкту Ukrainian Live в цей вечір артисти Академічного симфонічного оркестру грали віднайдену музику з полиць львівських архівів.

Це перша подія циклу симфонічних концертів, на яких протягом цього року буде виконуватись рідкісна музика. Віднайдені в архівах Галицького Музичного Товариства твори вразили слухачів. Композитори поляк Юзеф Ельснер та австрієць Йоганн Рукґабер свого часу здійснили величезний вплив на розвиток музичної культури та професійної освіти у Львові.

Багато творів авторів XVІІ-XVIII століть не дійшли до нас, але цього вечора назавжди забута музика Юзефа Ельснера знову була донесена до слухача. Завдяки артистам Академічного симфонічного оркестру під батутою диригента Івана Остаповича у всьому блиску почули оригінальні і неймовірні композиції. Твір «Hymnum Ambrosianum» польський композитор написав для соліста, хору і оркестру. У концерті оркестр разом з муніципальним хором «Гомін» представили твір глядачам, в якому соло неперевершено виконала артистка Львівської опери Аліна Діденко, Цей рідкісної краси шедевр, який досі ще не виконувався у Львові. В період розвитку класичної музики неповторні композиції і мелодії створював ще один не менш видатний австрійський композитор Йоганн Рукґабер. Його увертюри у виконанні симфонічного оркестру знайшли відлуння у серцях публіки.

Глядачі після концерту не хотіли відпускати артистів і подякували всім бурхливими оплесками за подарований настрій. Виходячи з концертної зали слухачі ділилися враженнями, зазначили, що концерт був дуже проникливим, у процесі якого всіх накрили емоції. А музиканти викладаються на всі сто відсотків і це божественно, хочеться слухати нескінченно, - ось такі світлі та дивовижні враження від концерту залишилися у всіх присутніх.