0%

Класика, яка об'єднує декілька поколінь

17
березня 2024
, 19:00

17 березня у Львівському органному залі звучала класика, яка об’єднує декілька поколінь. Публіка почула у виконанні Академічного симфонічного оркестру музику до драми Генріка Ібсена «Пер Гюнт». Ця скарбничка композицій поєднала у собі народні традиції з найкращими досягненнями класики. У кожній п’єсі оркестрових сюїт Едварда Гріга відчувається дорогоцінна звукова гармонія, кожна композиція – це шедевр. У дивовижних ритмах самобутніх оригінальних мелодій можна почути голос північної Норвегії. Цей твір користується величезною популярністю та виконуються у концертних залах по всьому світу.

В унікальній атмосфері концерту, яку створили артисти оркестру під керівництвом Івана Остаповича публіка могла легко уявити загадковий ліс, містичні зустрічі та печеру Гірського Короля, де й зародилися незвичайні мрії та почалися численні пригоди головного героя драми. Після багаторічних пошуків кращого життя поверненням до рідних країв закінчується драматична історія мандрівок Пера Гюнта. У любові і відданості коханої Сольвейг він знаходить втрачений сенс життя, знову знаходить віру в себе. Так відбувається справжнє диво, надія на яке ніколи не залишає людину.

Так само, як головний герой написаної декілька століть тому драми шукав втрачений сенс життя, наразі більшість українців знаходяться в пошуках нового життя вдалині від домівки. І геніальна музика Едварда Гріга, яка стала ще одним шедевром світової культури, допомогла кожному, хто був у концертній залі, на півтори години переключитися від нагальних проблем і отримати естетичну насолоду, збагатити свій внутрішній світ новими емоціями, приємними і щирими. Публіка дякувала артистам Академічного симфонічного оркестру стоячи, аплодувала і викликала на біс диригента.