0%

Концерт до Дня Гідності та Свободи

20
листопада 2022
, 19:00

20 листопада до Дня Гідності та Свободи відбувся концерт Луганської обласної філармонії спільно з Львівським муніципальним хором «Гомін». Під керівництвом дириґента Івана Остаповича артисти представили публіці шедеври геніального німецького композитора Ріхарда Ваґнера. 

Інструментальна оперна музика зачаровує не кожного, але вразити слухачів, які приходять вперше на концерт з виконанням оркестрових творів можна. Що й зробили артисти Академічного симфонічного оркестру вчора - колектив презентував цікаву програму концерту. 

Композитора Ріхарда Ваґнера вважають найбільшим реформатором опери та теоретиком мистецтва. Музика Ваґнера особлива, вона відрізняється багатогранністю,  магічністю. В цей вечір його твори публіка слухала, затамувавши подих. Опери Ваґнера відзначаються новим типом вокалу - артисти хору «Гомін» здивували слухачів особливим володінням голосу та органічним вплетінням його в інструментальну тканину. Багато, хто вперше чув творчість Ваґнера та його неймовірні твори. 

Символічно,  що саме цей концерт був присвячений відзначенню в Україні Дня Гідності та Свободи, бо сам композитор в своїй статті колись писав: «Як людина доти не звільниться, поки не прийме радісно те, що її з'єднує з природою, так і мистецтво не стане вільним, поки у нього не зникнуть причини соромитися зв'язку з життям». І в процесі цього концерту артисти Луганської обласної 

філармонії вкотре довели, що навіть, переживши дві евакуації з міст, де точаться бойові дії,  музиканти можуть відчиняти перед собою мистецькі шляхи, вільно грати, демонструючи свободу та незламний дух . Бо це війна за свободу проти диктатури російської навали. І, власне, музика дає глибоке відчуття цієї Свободи. 

Голос вокалістів Львівського муніципального хору «Гомін» в оркестровому супроводі артистів філармонії звучав неперевершено. Публіка була у захваті. Яскраві композиції запали в душу кожному і глядачі дарували невщухаючі оплески обом колективам.