0%
  • Головна
  • Звіти

Концерт у рамках фестивалю «Світло Луцького органу»

21
серпня 2022
, 16:00

21 серпня 2022 року, у Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла відбувся концерт духовної музики «HOSANNA» в рамках закриття IV міжнародного фестивалю органної музики  «Luchesk organum».

Фестивальні концерти – це завжди звучання нових творів та поява нових імен виконавців у Луцьку. Таким відкриттям для мешканців міста став музичний експеримент митців Луганської обласної філармонії та артистів Львівського Академічного будинку органної та камерної музики.

Концерт розпочався музикою талановитого представника епохи романтизму, віртуоза та знавця органу – Йоганна Топфера. У виконанні Заслуженого артиста України Ігоря Шаповалова, Олександра Хохлова, Любомира Ліщука та органістки Світлани Позднишевої прозвучав «Хорал для тріо тромбонів та органу».

Слухачі мали унікальну можливість почути маловідомі барокові твори, які збагатили музичну панораму Волині. Вперше у цьому храмі –  духовна музика у поєднанні звучань тромбона та органу.

Фестиваль «Світло Луцького органу» продовжився виконанням творів відомих композиторів Й. Баха, Ґ. Муффата,  Г. Голста, Ф. Ліста, українського митця В. Назарова. Композиції барокової музики дивували всіх присутніх, а віртуозна гра талановитої піаністки, клавесиністки, органістки, солістки Львівського Академічного будинку органної та камерної музики Світлани Позднишевої неабияк вразила публіку Луцька.

Цей концерт органної музики подарував високохудожню програму духовних композицій, які збагатили душі добром та красою. Багато містян прийшли на цю творчу зустріч, щоб підтримати музикантів в цей важкий для всієї країни час та насолодитися прослуховуванням вишуканих творів. Луцькі шанувальники музичного мистецтва дуже тепло зустріли гостей зі Львова та Луганщини, а проводжали артистів стоячи, з бурхливими оплесками та щирою вдячністю за подаровані емоції.