0%

Музична підтримка України в Австрії

26
квітня 2022
, 18:00

26 квітня 2022 року відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії в Австрії. В цей воєнний час, Україну підтримує весь світ, зокрема, і в культурному житті.

Послухати музику, яку грали артисти - фактично двічі переселенці прийшло багато людей. Для музикантів, які вже вдруге (спочатку в 2014 році, а тепер і в 2022) тікають від війни, виступити на віденській сцені в Mozart-Saal – це, як ковток свіжого повітря, кілька репетиційних днів у спокої без сирен повітряної тривоги та безліч гарних вражень від концерту.

Ця музична зустріч у Відні була організована з метою підтримки України! Концерт відвідали почесні гості: надзвичайний і повноважний посол України в Австрії – Василь Химинець та ректорка Віденського університету музики й виконавського мистецтва Урліке Суєх. Також були присутні одна з найуспішніших українських оперних співачок – солістка Віденської державної опери та почесна президентка Галицького музичного товариства Зоряна Кушплер та соліст Віденської опери Клеменс Унтерайнерер.

Академічний симфонічний оркестр привіз до Австрії відомі українські перлини, серед яких для віденської публіки був виконаний всесвітньо відомий твір визначного українського класика Мирослава Скорика «Мелодія». Також для всіх присутніх лунав австро-український марш дружби почесного диригента оркестру – Курта Шміда. Також під час концерту, оркестром диригували Петер Шрайбер та Вольфрам Розенбергер – диригенти з Австрії, які підтримують Україну. Під їх керівництвом неодноразово проходили концерти оркестру у Сєвєродонецьку.

Концерт пройшов на одному диханні, подарувавши всім присутнім гостям чарівну Глядачі всміхалися, поринали в роздуми, публіка була єдиним цілим з артистами. Довго не змовкали гучні оплески. Плекаємо надію, що таке свято української музики щороку артисти Луганської обласної філармонії зможуть організувати не тільки за кордоном, але й в кожному місті нашої квітучої та незламної країни!