0%

Прем’єра сатиричної опери «ЗОРЯ»

11
серпня 2023
, 19:00

Вчора, 11 серпня відбулося прем’єрне виконання опери «Зоря» українського композитора Ігоря Соневицького. Запрошені солісти у супроводі Академічного симфонічного оркестру під диригуванням Івана Остаповича представили глядачам мініоперу-сатиру, автор якої був знаковою постаттю серед визначних українських культурно-мистецьких діячів.

Цей концерт був яскравим, але незвичайним. Виступ артистів з елементами театралізованих фрагментів вразив публіку. Ще до початку концерту в залі люди жваво спілкувалися, бо знаходилися в передчутті почутого. Автор твору Ігор Соневицький був відданий служінню національної ідеї, в його музиці завжди відслідковувалася тверда національна позиція. Але за життя твір «Зоря» не міг був почутий та виконаний, бо є оперою-сатирою, яка висміювала радянську владу, а отже, не мала жодних шансів на популярність.

Але в рамках стратегії промоції української музики Ukrainian Live, започаткованою командою Львівського органного залу цей історичний концерт відбувся і забута сатирична опера повернулася до життя через більше, ніж 60 років після створення. «Зоря» яскраво й точно відображає становище творчої людини в умовах тоталітарного режиму. Мистецтво, змушене було працювати так, щоб догодити «правителю». Єдина у творчому доробку Ігоря Соневицького опера сповнена глибоким змістом. Через дзвінкий спів солістів, голоси музичних інструментів публіка почула тодішній настрій композитора, його напружений стан.

Сьогодні ця музика є надважливою і дуже актуальною, бо Україна бореться з російською агресією, з тоталітаризмом, який загрожує знищити вільний світ. Унікальний історичний концерт, який відбувся завдяки талановитим яскравим вокалістам Аліні Діденко (сопрано), Ліліі Нікітчук (мецо-сопрано), Роману Грабовенському (тенор), Олексію Кувітанову (баритон), обдарованим артистам оркестру, а також талановитому диригенту, майстру своєї справи Івану Остаповичу залишив глибокі емоції в серцях кожного, занурив у роздуми.