0%

Прем’єра твору українського композитора «Lacrimosa»

17
квітня 2022
, 18:00

17 квітня у Львівському органному залі відбулася світова прем’єра твору українського композитора «Lacrimosa».

Олександр Щетинський — український композитор, лавреат семи міжнародних композиторських конкурсів. У творчому доробку має понад 150 композицій різноманітних жанрів та виконавських складів.

«Lacrimosa»  була створена у перші тижні нової російсько-української війни, з думкою про жахливі події на українській землі, з вірою у перемогу! Олександр Щетинський написав твір для 6 інструментів: гобой, валторна, два тромбони, скрипка та орган. Цей склад виник нібито випадково. Окрім органістки - Світлани Позднишевої та  диригента Івана Остаповича, всі інші – артисти Академічного симфонічного оркестру з Луганської обласної філармонії, які з початком війни переїхали до Львова.

Унікальний концерт з виконанням «Lacrimosa» (що в перекладі з латини – слізна) у вкрай скрутний для рідної країни час зібрав у Львівському органному  аншлаг. Твір, який є уособлюванням жалю за Україною та висловленням болю за трагічні і жахливі наслідки цієї повномасштабної війни, розгорнутою росією на території України, прийшло послухати багато львів’ян та гостей міста. У залі не було вільних місць. Глядачів було повний зал.

Своєю музичною мовою артисти Академічного симфонічного оркестру  вразили всіх присутніх. В кожному фрагменті сумної «Lacrimosa» відчувався біль, страждання та переживання кожного українця за майбутнє своєї країни. Емоційна тональність та настрій  твору назавжди залишились в пам’яті кожного слухача.

В органному залі є книга відгуків, де глядачі одразу після концерту залишають  свої коментарі. В цей вечір багато глядачів подякували артистам за чудову музику та цей необхідний концерт. А ще, публіка зазначила, що Луганськ та Львів – це два українських міста, яких об’єднала її величність – МУЗИКА!