0%
  • Головна
  • Звіти

Реквієм звучав в пам’ять загиблих у російсько-українській війні

10
лютого 2024
, 19:00

10 лютого у Львівському органному залі не було вільних місць. Охочих послухати творчість Вольфганга Амадея Моцарта завжди немало. А враховуючи те, що сьогодні Академічний симфонічний оркестр був не сам на сцені, а ще й зі Львівським хором «Гомін», які виступали під керівництвом запрошеного диригента зі Швеції Даніеля Ханссона, одразу стає зрозумілим, чому всі квитки на концерт були розкуплені задовго до його початку.

Реквієм сьогодні звучав в пам’ять тих, хто загинув у російсько-українській війні. Під час виконання твору музиканти Академічного симфонічного оркестру разом з артистами хору «Гомін» молилися за покійних, тих, хто не повернувся з поля бою. Диригент зі Швеції, який неодноразово приїздив до України, зокрема в період останніх двох років зазначив, що програма, обрана для виконання, символічна. Мало, хто знає, що Вольфганг Амадей Моцарт є частиною України, адже син композитора жив і працював саме у Львові, очолював  музичний хор – святої Цецилії, а згодом на його основі Франц Ксавер Моцарт створив першу у місті музичну школу.

Головна думка, яку Даніель Ханссон хотів донести цим концертом, це  твердження, що Україна є частиною Європи і повинна бути нею. В інтерв’ю інтернет-виданню  ZAXID.NET диригент сказав: «Я вважаю за велику честь брати участь у цьому концерті, який вшановує пам’ять тих, хто поліг за свободу України. Я дуже зворушений, що я, як швед, є частиною цієї події. У цьому випадку я представляю не лише свою країну, але також Європу. Вважаю це дуже символічним. Ми вшановуємо памʼять загиблих разом, оскільки ті, хто приносить себе у жертву в цій війні, роблять це не лише для України. Вони роблять це для всієї Європи і для світу», - зазначив Даніель Ханссон.

Публіка була у захваті від прослуханого концерту. Глядачі стоячи з безмежною вдячністю проводжали зі сцени гостя зі Швеції, сподіваючись, що зовсім скоро він приїде до України, щоб подарувати неймовірні миті незабутніх емоцій та вражень.