0%
  • Головна
  • Звіти

Симфонічна музика Брамса лунала у другу річницю війни

24
лютого 2024
, 19:00

У другу річницю повномасштабної російської агресії проти України у Львівському органному залі спеціальною програмою творів пригадали страшні події цієї ночі, коли почалася війна. 24 лютого – цей день символізує незламність і стійкість Українського народу у відсічі російському тероризму. Цей концерт не тільки нагадав обставини і події, які відбулися 24 лютого 2022 року, він має глибокий меморіальний зміст.

24 лютого 2024 року Академічний симфонічний оркестр представив публіці творчість Йоганнеса Брамса. Виконуючи «Трагічну увертюру» артисти зі сходу доносили зі сцени всі пережиті емоції, передали через музику біль, жахіття війни та страждання, які їм довелося пережити. Під керівництвом дириґента Тернопільської філармонії Народного артиста України Мирослава Кріля музиканти під час виконання передавали емоційні полюси композиції, вкладали частинку своєї душі в кожну нотку. Композитор Йоганнес Брамс жив і творив у другій половині 19 сторіччя, але його музика і зараз є актуальною, знаходить відлуння у серцях багатьох українців. Траурний марш в середині «Трагічної увертюри» нагадує болісні дні 2022 року, які неможливо забути. Нажаль, сумні події відбуваються і зараз, російські збройні атаки на міста нашої країни не припиняються, але музика лікує поранені душі. Ще один твір прозвучав в цей день зі сцени у майстерному виконанні артистів Луганської обласної філармонії – Симфонія №2.

Публіка стоячи аплодувала талановитим артистам. Найприємніше те, що після закінчення концерту слухачі залишали теплі відгуки на адресу музикантів. Деякі просто розчулюють до сліз – особливо враження військових, які відвідують наші концерти. Слова одного з представників Збройних Сил України «Ви і музика повертаєте нас до життя» - це найвища оцінка роботи оркестру. Саме заради таких моментів наразі Луганська обласна філармонія старанно і наполегливо працює, щоб дарувати позитивні емоції, які в такий складний час допомагають зібратися з силами і впевнено йти в завтрашній день!

Дякуємо Збройним Силам України, кожному, хто боронить нашу землю, за можливість працювати, радіти кожному дню і жити!