0%

Симфонічна українська музика! Світова прем'єра!

07
квітня 2024
, 19:00

7 квітня публіка Львова мала змогу почути світову прем’єру. Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії виконав Другу симфонію під назвою «Ріка дружби» сучасного композитора Віктора Камінського.

Твір українського композитора прозвучав у виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та Львівського муніципального хору «Гомін». Розпочався концерт зі вступного слова співдиректора Львівського органного залу Тараса Демко, який зазначив, що симфонія виконується вперше не тільки у Львові. Він сказав, що й на всеукраїнських та світових концертних майданчиках цей твір ще не чули. Перед тим, як представити значний та масштабний твір Віктора Камінського, публіка почула короткий запис з розповіддю про симфонію та історію її створення.

Симфонія №2 «Ріка дружби» унікальна тим, що поєднує музику і вокальні партії. Слова, які лунають у виконанні солістів, є віршами відомого поета сучасності Богдана Стельмаха. Світова прем’єра відбулася за участю авторів творів, на концерті були присутні і композитор, і поет, що додавало ще більшої підтримки та ентузіазму артистам оркестру під час виконання Симфонії.

Виступи вокалістів Львівського муніципального хору «Гомін» у супроводі оркестру були неперевершеними. Слова у сольних партіях нагадали про сильний дух українців, про нашу боротьбу, яка триває щодня і про те, як кожен з нас вірить в світле майбутнє України. Яскравий, неординарний, унікальний концерт під керівництвом головного диригента Луганської обласної філармонії Івана Остаповича відбувся з аншлагом. Музика, що подарувала віру та силу,  ще надовго залишиться в серцях кожного. Публіка дякувала стоячи артистам, виходячи з концертної зали гості залишали приємні дописи у книзі відгуків.

 

В публікації використані фото Євгена Червоного