0%
  • Головна
  • Звіти

Таємничий «Пер Гюнт» у виконанні артистів філармонії

19
серпня 2023
, 19:00

19 серпня відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру, де була виконана всесвітньо відома музика Едварда Гріга, написана до драми «Пер Ґюнт».

Едвард Гріг є одним з найяскравіших представників романтизму – дивовижному напрямку в музичному мистецтві 18-19 століття. Нагадаємо, що «Пер Ґюнт» - це захоплива історія пригод невгомонного норвезького парубка, що мандрує без певної мети і зустрічається з різними перешкодами на своїй дорозі, які перевіряють на міцність його досить не стійку в етичному відношенні натуру. В цей вечір всі присутні почули відомі композиції з улюбленої п’єси. Диригентська паличка талановитого Івана Остаповича творила дива. Завдяки неймовірній атмосфері, яка була створена артистами у концертній залі, публіка опинилася серед казкового світу, згадуючи героїв відомої казки.

Симфонічні сюїти Едварда Гріга – яскраві й промовисті, сповнені фантастичної таємничості, вони сприймаються як різнокольорові фарби в живописному пейзажі. Звучання струнної групи наповнило музику ліризмом, радісними почуттями, повнотою життя. Дуже цікаві музичні образи природи, лісові голоси та звуки вранішнього повітря. Музика «Пера» побудована на переходах від одного душевного стану до іншого, а її мова зрозуміла кожному. Кожен, слухаючи сюїти, в своїй уяві будив приємні спогади, згадував найщасливіші моменти життя.

Ця творча зустріч артистів Академічного симфонічного оркестру з публікою мала терапевтичний характер, бо музика здатна лікувати, покращувати моральний стан, вона допомагає зняти стрес та розслабитися. Львів’яни, які побували на цьому ексклюзивному концерті, отримали повний заряд позитивної енергії та порцію гарного настрою.