0%

Українська класика у Львівському органному!

22
січня 2023
, 19:00

У День Соборності України у Львівському органному залі відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру «Людкевич. Туркевич. Павенський» в рамках Фестивалю «Людкевич Fest 2023». В цьому році концерт присвячений не тільки Дню Єдності, але й ще дню народження визначного українського композитора Станіслава Людкевича.

Артисти анонсували цю творчу зустріч, як грандіозну подію і не помилилися. Всі бажаючі, хто прийняв запрошення в цей вечір наповнилися неповторною атмосферою музичної душі. У програмі концерту прозвучало кілька світових прем’єр від українських класиків.

Музика до балету «Страхопуд»  першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич та Симфонія Володимира Павенського написані майже 40 років тому, але дочекалися свого першого виконання. Не залишила нікого осторонь музика легендарного Станіслава Людкевича. Почуті мелодії не тільки надихають, дарують радісні щирі емоції, а й ще огортають у ніжні обійми нотного полотна. Слухачі під час концерту поринули у вир неймовірних музичних інтонацій, у феєричні неосяжні звуки, почули дуже витончені твори.

Симфонічна поема «Каменярі» Станіслава Людкевича, Пролог і інтермеццо з опери «Зоря» Ігоря Соневицького, фрагмент з балету «Страхопуд» Стефанії Туркевич та Симфонія Володимира Павенського – всі ці шедеври українського класичного мистецтва вчора були представлені глядачеві. Під керівництвом професійного талановитого диригента Івана Остаповича артисти Академічного симфонічного оркестру дарували всім неповторні емоції, торкалися струн душі кожного, хто був присутній у Львівському органному залі. Публіка вже з другого виступу зірвалася оваціями та криками «браво», безмежно дякуючи музикантам за неймовірне виконання і якісну гру.