0%

Вечір прем’єр у Львівському органному залі

18
лютого 2024
, 19:00

Академічний симфонічний оркестр не перестає дивувати глядачів новими творами. І вчора були виконані дві неймовірні прем’єри. Музиканти представили публіці Концерт для фортепіано з оркестром сучасного швецького композитора Стаффана Сторма. Соло блискуче виконав досвідчений музикант Андрій Макаревич у супроводі оркестру.

18 лютого прозвучав ще один дуже важливий і значний твір українського композитора Золтана Алмаші. Симфонія № 3 «Переможна» - це непроста музика, під час її прослуховування глядачі ще раз задумалися над тим, як важко наразі Збройним Силам України, які роблять все можливе і неможливе на полі бою. Сумний нотний матеріал нагадав про нелегке життя українців, чиї долі понівечила жахлива війна.

При повній залі Академічний симфонічний оркестр під диригуванням Івана Остаповича виконав сучасний твір, що став символом боротьби і Перемоги нашої країни у російсько-українській війні. Музика Золтана Алмаші зараз набула не меншої сили та важливості, ніж зброя у руках сміливих і мужніх військових. Яскраві та вражаючі образи Симфонії спочатку зображують мирне і довоєнне життя, згодом музика переходить в інший настрій, в одній з частин твору виникає тема страшної війни, яка супроводжується радикальними перепадами гучності і має дуже реалістичне и буквальне звуковідтворення. Але Симфонію вінчає переможний фінал, де втраченому життю, руйнівній і жорстокій силі рашистів композитор протиставляє музику, яка символізує дух України – дух свободи, силу незламних нескорених людей. Рішучість українського народу відчули всі присутні під час прослуховування урочистого переможного фіналу Симфонії.

Твір Золтана Алмаші вразив всіх, хто був присутній на концерті. Дуже приємно, що прем’єри відбулися з аншлагом і у Львівському органному залі не було вільних місць. Зворушена публіка дякувала стоячі бурхливими оплесками музикантам за неймовірне виконання музики, яка дарує надію та вселяє віру в життя.