0%
  • Головна
  • Звіти

Вечір прем’єр від Луганської обласної філармонії

23
жовтня 2022
, 19:00

Звучання симфонічної музики у Львівському органному залі не припиняється ні на день. І це не дивно, бо на кожен концерт збирається чимала кількість відвідувачів, які бажають почути гармонію звуків у неймовірних творах, полікувати душевні рани класичними композиціями, послухати талановиту гру артистів.

 Вчорашня творча зустріч музикантів зі слухачами – не виключення. У концертну залу людей прийшло багато, тому що програма була дуже цікавою.  23 жовтня Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії представив глядачам творчість українських композиторів. Зокрема, одного з вельми оригінальних, тонких і філософськи глибоких композиторів покоління «шістдесятників» - Валентина Бібіка. Відбулася львівська прем’єра Концерту для органа з оркестром у виконанні оркестру під дириґуванням Івана Остаповича. Солював – органіст Сергій Павлів. Гра артиста вразила всіх, наповнила високою духовністю. Музика органного твору магічно зачаровувала, до останньої ноти публіка слухала, затамувавши подих.

 

Академічний симфонічний оркестр невпинно пропагує твори сучасних українських композиторів – і ще одна композиція, яка була представлена в цей вечір в якості світової прем’єри – Коммос 2022 для струнного оркестру Олега Безбородька. Український композитор, піаніст та педагог відомий у всьому світі не тільки як віртуозний музикант. Творчі доробки О. Безбородька знайшли втілення в жанрах симфонічної, камерної та хорової музики, а його шедеври звучали у різних країнах світу. В цей вечір публіка почула щире виконання унікального твору – Коммосу 2022, природнє звучання струнних, фантастичну техніку виконання, яку продемонстрували артисти Луганської обласної філармонії. Музиканти здивували всіх присутніх виконанням ще кількох композицій, зокрема творів українських митців Олександра Щетинського, Дмитра Малого та Богдани Фроляк.

 

Виступи музикантів супроводжувалися бурхливими оплесками слухачів. Всі отримали справжнє естетичне задоволення від феєрії творчості. У роздумах про минуле й майбутнє, про надію і віру у нашу Перемогу, українці слухали цей унікальний концерт, насичений чудовими неординарними творами.