0%
  • Головна
  • Звіти

Видатний Керубіні та унікальний «Реквієм» для луцької публіки

09
вересня 2023
, 11:54

Симфонічний оркестр днями побував у Луцьку. В рамках артпроменаду «Так звучить Луцьк», присвяченому 938-й річниці з дня заснування артистів оркестру запросили виступити для лучан та гостей міста. А відбулась цікава зустріч з публікою в незвичній локації – місті, віднайденому та відновленому, що здобуло нову велич і силу, - в музейному просторі  «Окольний замок».

Глядачам був представлений монументальний музичний твір, який має свою історію. Велична та важлива для часу, в якому ми живемо, музика - «Реквієм», написаний в 1817 році італійським композитором Луїджі Керубіні. Саме ця заупокійна меса стала відправною точкою для композиторів, які створювали реквієми в наступних поколіннях і епохах. За участі архієрейського камерного хору Луцького Свято-Троїцького кафедрального собору у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під батутою диригента Івана Остаповича під відкритим небом зазвучав величний «Реквієм», який посідає почесне місце у скарбниці світового музичного мистецтва.

Концерт також супроводжувався виступом акторів Луцького театру «Гармидер», які яскраво доповнювали це масштабне музичне дійство. Бурхливі оплески захоплення глядачів цьому фантастичному поєднанню артистів з трьох областей України – Луганської, Львівської та Волинської – не вщухали декілька хвилин. Публіка стоячи аплодувала талановитим артистам. Цей виступ був символічним, ще й тому, що не тільки Луцьк відзначав в цей день 938-му річницю з дня заснування. За дивовижним збігом 9 вересня – День народження міста Луганськ, яке є рідним для більшості артистів філармонії.

Після виступу вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх Героїв і жертв війни, яким також присвятили Реквієм.  Цей концерт став ще одним безцінним скарбом, яким можна склеїти рани і душевні надломи українців. А спогади від почутої музики ще довгий час будуть зігрівати серця слухачів.