0%
  • Головна
  • Звіти

Ювілей Луганської обласної філармонії ! Почесні 80 років!

01
жовтня 2023
, 19:00

Впродовж минулих вихідних тривали ювілейні концерти в Луганській обласній філармонії. 30 вересня та 1 жовтня - це були особливі дні в культурному житті Львівщини! Релокована зі Сходу філармонія відзначила своє 80-річчя. За роки плідної і невпинної праці філармонія стала справжнім культурним осередком, який знають не тільки в Україні, а й за її межами.

Академічний симфонічний оркестр 30 вересня запросив на концерт друзів і улюблену публіку, яка з задоволенням прийшла на зустріч з артистами. Цінителі класичного мистецтва, які вже традиційно відвідують концерти оркестру філармонії підготувались і завчасно викупили квитки, аби насолодитися яскравою програмою, яку підготували артисти. Слід зазначити, що за кілька днів до початку концертів всі квитки були розпродані. Серед гостей не тільки львів’яни, але й мешканці Луганської області які прийшли привітати рідних оркестр – в залі повний аншлаг!

Для тих, хто не зміг прийти і послухати гру оркестру 30 вересня, який вразив класичними шедеврами, був організований другий концерт 1 жовтня. Разом з Днем захисників і захисниць України, Покровою Пресвятої  Богородиці, Днем козацтва, Міжнародним днем Музики відзначали і 80-річний ювілей філармонії. На свято завітали почесні гості. Начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації Аліна Адамчук почала свій виступ з приємностей – а саме з нагородження директора Луганської обласної філармонії Ігоря Шаповалова почесною відзнакою «За розвиток регіону». Також пані Аліна вручила подяки артистам Академічного симфонічного оркестру – Олені Обуховій, Олені Семеновій та Владиславу Бородію.

Підтримати Луганську обласну філармонію приїхали колеги зі всієї України. Зокрема, з Житомира, Коломиї, Черкас, Івано-Франківська, Чернівців і Хмельницького. Представники адміністрації філармоній привітали працівників Академічного симфонічного оркестру та побажали обов’язково повернутися додому, в рідний звільнений український Луганськ!

В цей вечір зі сцени лунали  шедеври європейської та української класики. Твори Джакомо Мейербера, Михайла Вербицького, Левко Колодуба, Феруччо Бузоні, Еріка Конгольда у виконанні професіоналів – артистів Академічного симфонічного оркестру під керівництвом диригента Івана Остаповича публіка кожного разу сприймала щирими оплесками стоячи. Разом з ювілярами на сцену вийшла Світлана Позднишева, яка блискуче виконала соло на органі у творі «Концерт для органу з оркестром № 1» Олександра Гільмана. А композиція «Вакханалія з опери «Самсон і Даліла» Каміля Сен-Санса звучала двічі, бо ювілярів публіка не змогла відпустити швидко і викликала на біс!