0%

Захоплюючий концерт симфонічного оркестру!

06
травня 2023
, 19:00

6 травня Луганська обласна філармонія зустріла глядачів оригінальними шедевральними творами видатних композиторів. Артисти Академічного симфонічного оркестру запропонували публіці відправитися у подорож, маршрут якої визначив молодий талановитий диригент Олег Чаплинський. В цій музичній екскурсії було заплановано дві зупинки, впродовж яких слухачі мали змогу познайомитися з різноплановою музикою Сезара Франка і Джорджа Гершвіна.

Перша зупинка неординарної музичної подорожі зацікавила публіку, тому що  познайомила з творчістю французького композитора Сезара Франка. Вишуканий твір, написання якого тривало кілька років, представили в цей вечір артисти цінителям музичного мистецтва. Симфонія ре мінор – найзначніший твір Франка, який належить до найкращих композицій у цьому жанрі композитора і є найбільшим досягненням французького симфонізму. Симфонія вразила глядачів класичною стрункістю та ясністю стилю. Також твір відрізнявся романтичними та ліричними фрагментами.

Наступна станція подорожі передбачала знайомство з американським композитором Джорджом Гершвіном, який зробив вагомий вклад в розвиток світової музичної культури. У творі «Блакитна рапсодія» симфонічна музика дуже гармонійно поєдналася з фрагментами блюзу. Цей твір був новаторським, бо до Джорджа Гершвіна нікому не вдавалося поєднати ці два жанри в одне ціле. Твір фундатора американської музики став революційним гаслом, підхопленим композиторами по всьому світу. В цей вечір у виконанні артистів філармонії «Блакитна рапсодія» звучала для львівської публіки і разом з яскравими ритмами дарувала неймовірні відчуття. Соло на фортепіано у творі зіграв Роман Шутко. Неповторне виконання сольної партії у поєднанні з майстерним виступом артистів оркестру подарувало безліч вражаючих емоцій. Дивовижна гра запрошеного піаніста вразила слухачів. За феєричні виступи, які заворожували кожного у концертній залі  слухачі дякували артистам невщухаючими оплесками.

Незважаючи на те, що програму концерту складали твори, написані більше, ніж 100 років тому, вони і зараз залишаються цікавими й актуальними.. Артисти подарували публіці надзвичайний вечір, насичений різноманіттям мелодій. А ще глядачі стали свідками важливої і приємної події, яка розчулила деяких до сліз – диригент Олег Чаплинський освідчився своїй коханій і зі сцени концертної зали зробив пропозицію скрипальці.